Otwarcie lakierni

 

W kwietniu tamtego roku zapowiedzieliśmy, że w Nerli Gruppen szykują się zmiany. Już jakiś czas temu pojawił się pomysł o rozbudowie naszego parku maszynowego. Obecnie stał się on rzeczywistością.

Przedstawiamy Państwu nasz nowy zakład – lakiernię proszkową

Jako producent systemów przeciwsłonecznych staramy się zapewnić naszym klientom jak najlepszą jakość, czas realizacji i design dostosowany do ich potrzeb. Dlatego nasze elementy konstrukcji dostępne są w dowolnym kolorze z palety RAL/NCS. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie z wyjątkową starannością. Malowanie proszkowe pozwala nie tylko osiągnąć zamierzony efekt kolorystyczny, ale również bardzo podwyższa stopień zabezpieczenia przed korozją.

W trosce o jakość całego procesu produkcyjnego zdecydowaliśmy się na uruchomienie własnej nowoczesnej, półautomatycznej lakierni proszkowej. Ponad rok prac budowlano-wykończeniowych, wiele metrów kwadratowych, znakomite parametry maszyn i świetni specjaliści z branży. Zakład zlokalizowany jest w Strefie Ekonomicznej Skarbimierz i docelowo będzie zatrudniać 20 osób pracujących 2-zmianowo. 

 

Ekologiczne rozwiązania

Nasza lakiernia opiera się na technologii chemicznej obróbki powierzchni Oxsilan, niemieckiej renomowanej firmy Chemetall. Technologia ta zapewnia wysoką odporność antykorozyjną, ale również jest przyjazna środowisku naturalnemu. Cały etap malowania odbywa się w obiegu zamkniętym, co oznacza, że generowane odpady produkcji są neutralizowane przed zrzutem do sieci kanalizacyjnej. Natomiast na dachu zostały umieszczone panele fotowoltaiczne.

Zakład podzielony jest na trzy strefy: magazyn wysokiego składowania, obróbka i szykowanie profili oraz lakiernie proszkową. Przygotowane profile zawieszane są na specjalnych hakach, następnie transportowane do tunelu, gdzie są myte, odtłuszczane, trawione i pokrywane powłoką konwersyjną Oxsilan. Wysuszone i przygotowane do malowania detale trafiają do kabiny lakierniczej. Tutaj operator pokrywa elementy poliestrową farbą proszkową. Ostatni etap polega na wygrzaniu ich w piecu 160-200C, dzięki czemu farba ulega polimeryzacji.

Na początku procesu jak i w jego trakcie przeprowadzane są testy mechaniczne sprawdzające i potwierdzające jakość powłoki lakierniczej. W procesie produkcji lakierniczej używamy farb najwyższej jakości od renomowanych producentów. Cały proces zakończony jest szczegółową kontrolą jakości zgodną ze standardem jakości qualicoat.

Wieloletnie doświadczenie i nasza kadra pracownicza sprawiają, że możemy zaoferować klientom systemy przeciwsłoneczne wysokiej jakości.

Ciągle się rozwijamy i inwestujemy w technologie, które zapewniają naszym produktom trwałość i funkcjonalność, a otwarcie lakierni proszkowej umocniło nas w przekonaniu, że warto z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nigdy wcześniej nie było tak niskiej ceny!

Logowanie