Rolety Zewnętrzne z Silnikiem Solarnym - ODKRYJ KORZYŚCI

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotna, poszukujemy coraz nowocześniejszych i ekologicznych rozwiązań w naszych domach. Jednym z innowacyjnych pomysłów, który łączy funkcjonalność z przyjaznością dla środowiska, są rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną.

Rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną nie tylko przynoszą korzyści finansowe i poprawiają efektywność energetyczną domów, ale również odgrywają istotną rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania rolet zewnętrznych, ograniczamy konieczność korzystania z tradycyjnych źródeł energii.

Efekt cieplarniany, będący wynikiem emisji gazów cieplarnianych, przyczynia się do zmian klimatycznych i wzrostu temperatury na całym świecie. Rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną stanowią zatem proaktywne rozwiązanie, pomagając w ograniczeniu emisji CO2 i innych szkodliwych substancji. Dzięki temu nie tylko obniżamy koszty eksploatacji domu, ale także aktywnie uczestniczymy w ochronie środowiska, przyczyniając się do walki ze zmianami klimatycznymi.

W kolejnych częściach artykułu przyjrzymy się bliżej konkretnym korzyściom wynikającym z zastosowania rolet zewnętrznych zasilanych energią słoneczną. Dowiedz się, dlaczego rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną stanowią nie tylko inteligentny wybór dla domów, ale także krok w kierunku zrównoważonego i ekologicznego stylu życia.

Rolety zewnętrzne z silnikiem solarnym – zalety ich zastosowania 

Nieinwazyjna instalacja:

Rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną przynoszą nie tylko oszczędności energetyczne, ale także eliminują konieczność ingerencji w instalację elektryczną wewnątrz budynku. Ich instalacja jest nieinwazyjna, co oznacza, że nie wymagają podłączania do tradycyjnej sieci elektrycznej. Brak potrzeby wiercenia czy przeciągania kabli wewnątrz pomieszczeń sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem zarówno dla nowo budowanych domów, jak i dla istniejących konstrukcji, pozostawiając wnętrza bez zbędnych ingerencji.

Rolety z silnikiem solarnym można zainstalować trzy razy szybciej niż standardowe rolety z napędem elektrycznym!

Wydajność:

Rolety zasilane energią słoneczną wykazują wysoką wydajność, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie są uzależnione od pełnego nasłonecznienia, co oznacza, że działają efektywnie nawet w chmurne dni czy podczas deszczu. Ponadto, są one dostosowane do funkcjonowania w każdej porze dnia, dzięki zastosowaniu baterii, które magazynują energię słoneczną. Nawet w przypadku awarii zasilania z sieci elektrycznej, rolety zewnętrzne nadal pozostaną operacyjne, co zapewnia ciągłość ich funkcji.

W zgodzie z naturą:

Zasilanie rolet energią słoneczną to krok w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. Działają one na naturalnym, niewyczerpalnym źródle energii – słońcu. Wykorzystanie energii słonecznej zmniejsza naszą zależność od paliw kopalnych, co przekłada się na redukcję emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. To nie tylko inwestycja w wygodę, ale także świadomy wybór w harmonii z naturą.

Warto zauważyć, że rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale również wpisują się w globalne dążenia do wykorzystania odnawialnych źródeł energii, dbając o naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Jak działają napędy do rolet zasilane energią słoneczną?

Zbieranie energii słonecznej:

Pierwszym krokiem w funkcjonowaniu napędów do rolet zasilanych energią słoneczną jest proces zbierania energii słonecznej. W tym celu rolety wyposażone są w specjalne panele słoneczne umieszczone na ich powierzchni. Te panele skonstruowane są z fotokomórek, które reagują na światło dzienne, przekształcając je w energię elektryczną. Panele te są umieszczone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywać dostępne światło słoneczne. Słońce nie musi świecić bezpośrednio na panel, ogniwo słoneczne dostarcza wystarczającą ilość energii nawet w pochmurne dni.

Magazynowanie:

Zebrane światło słoneczne jest następnie przekazywane do akumulatora, gdzie energia jest magazynowana. Akumulator pełni rolę magazynu energii, gromadząc ją w ciągu dnia. To rozwiązanie pozwala na gromadzenie nadmiaru energii w okresach intensywnego nasłonecznienia na dwa cykle zamykania i otwierania rolet przez maksymalnie 45 dni, co może być wykorzystane w okresach mniej sprzyjających warunków atmosferycznych lub w nocy. Dzięki temu rolety zasilane energią słoneczną są w stanie utrzymać swoją funkcjonalność nawet w przypadku braku dostępu do światła słonecznego.

Wykorzystanie:

Gdy rolety są aktywowane, zgromadzona energia w akumulatorze zostaje zwolniona i przekazywana do silnika. Silnik ten odpowiada za unoszenie i opuszczanie rolet w zależności od preferencji użytkownika. Dzięki temu cały proces odbywa się bez konieczności korzystania z tradycyjnej energii elektrycznej. Rolety zasilane energią słoneczną są więc nie tylko niezależne od sieci energetycznej, ale również bardziej przyjazne dla środowiska, eliminując zużycie konwencjonalnych źródeł energii w codziennych operacjach. To innowacyjne rozwiązanie łączy wygodę użytkowania z troską o środowisko naturalne.

Rolety zasilane energią słoneczną w ofercie Nerli:

W ofercie Nerli, dostępne są modele rolet wyposażone w innowacyjne napędy zasilane energią słoneczną, oferujące nie tylko funkcjonalność, ale również estetykę i wygodę obsługi. Wśród nich najbardziej popularne są modele z serii Zipner, w tym:

Zipner 110 Slim Solar:

Model ten charakteryzuje się smukłym designem, idealnym dla osób ceniących minimalistyczną estetykę. Model ten jest przystosowany do montażu niszowego. Znajdzie idealne zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebny jest dostęp rewizji od dołu kasety. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych, roleta ta doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu, eliminując konieczność korzystania z tradycyjnych źródeł energii.

Zipner 110 Compact Solar:

Zipner 110 Compact Solar to model, w którym belka dolna chowana jest w kasecie. Daje to czysty wygląd gdy system jest nieużywany. Idealna dla osób poszukujących efektywnego i oszczędnego rozwiązania, zachowującego jednocześnie ergonomiczność obsługi.

Zipner 130 Compact Solar:

Zipner 130 Compact Solar to model dedykowany tym, którzy potrzebują większej powierzchni osłony okiennej. Konstrukcja zawiera unikalną kasetę, która umożliwia schowanie belki dolnej tworząc czysty i elegancki wygląd. Energooszczędność i wydajność działania są tutaj połączone z funkcjonalnymi walorami.

Zipner 150 Solar:

Model ten wyróżnia się dużą powierzchnią rolety, co sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem do osłony dużych okien czy przeszkleń. Zasilanie słoneczne gwarantuje niezależność od tradycyjnych źródeł energii, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych powierzchni.

 

Wszystkie wymienione modele oferują możliwość sterowania za pomocą panelu solarnego, co czyni je niezwykle praktycznymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami. Nerli, dbając o różnorodność i indywidualne potrzeby klientów, stworzył linie rolet zasilanych energią słoneczną, które łączą nowoczesność z funkcjonalnością.

W serii Zipner prezentującej rolety zasilane energią słoneczną zastosowano silniki miedzy innymi firmy Somfy. Wybór silników tej firmy to gwarancja doskonałej jakości, niezawodności i innowacyjności, co wpływa na wyjątkową wydajność i trwałość każdego produktu.

Silniki solarne Somfy:

Dzięki technologii opracowanej przez Somfy, silniki solarne zapewniają niezawodność w codziennym użytkowaniu, przy jednoczesnym skupieniu się na efektywności energetycznej. Silniki te są zoptymalizowane pod kątem zasilania słonecznego, doskonale współpracując z panelami solarnymi na roletach.

Dodatkowo, silniki Somfy używane w produktach Nerli oferują doskonałe dopasowanie jakości do ceny. Są one cenione nie tylko za swoją niezawodność, ale również za atrakcyjny stosunek kosztów do korzyści. To rozwiązanie, które nie tylko działa efektywnie, ale również nie obciąża nadmiernie budżetu.

Dzięki współpracy z firmą Somfy, Nerli nie tylko dostarcza innowacyjne rozwiązania, ale również zapewnia klientom pewność co do trwałości i efektywności swoich produktów. Silniki Sunea Solar to gwarancja, że rolety zasilane energią słoneczną od Nerli to nie tylko ekologiczny wybór, ale także długotrwała inwestycja w komfort i oszczędność energetyczną.

somfy-logo

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Logowanie