EKRANY PRZECIWSŁONECZNE ZASILANE BATERIĄ SOLARNĄ DLA PILESTREET

W Pilestredet 77-79 przy Stensparken powstały nowoczesne apartamentowce. Projekt o powierzchni 4000 metrów kwadratowych składa się z trzech niezależnych budynków i zawiera łącznie 59 mieszkań. Pilestredet 77-79 otrzymał nagrodę Masonry Award 2020 za wybitną architekturę.

Nowa konstrukcja w zabytkowym otoczeniu

Lokalizacja obiektu otoczona jest zabudową z XIX i XX wieku, dlatego położono nacisk na stworzenie rozwiązań współgrających z historycznym kontekstem Fagerborga. Jednocześnie celem było stworzenie domów, które przyczyniają się do tworzenia jakościowego sąsiedztwa. Pilestredet 77-79 został opracowany w celu połączenia nowej konstrukcji z historycznym otoczeniem w atrakcyjny i innowacyjny sposób, poprzez wykorzystanie architektury, która pasuje do miejsca i sytuacji.

Projekt kładzie silny nacisk na prostotę i wysoką jakość budowy oraz posiada wiele walorów architektonicznych. Budynki są obłożone cegłą w rustykalnych czerwonych i białych odcieniach, co nadaje im niepowtarzalny i estetyczny wygląd.

 

Zasilane energią słoneczną ekrany ZIP firmy Nerli

Tym, co czyni projekt Pilestredet 77-79 jeszcze bardziej imponującym, jest wykorzystanie zasilanych energią słoneczną ekranów ZIP firmy Nerli. To nasz pierwszy duży projekt, w którym wdrożyliśmy silniki fotowoltaiczne, a latem mamy do zainstalowania łącznie 82 jednostki.

Zipner Solar to jeden z najbardziej energooszczędnych i nowoczesnych produktów firmy Nerli. Łączy w sobie system Zipnera z silnikiem zasilanym niezawodnym akumulatorem, który jest podłączony do wydajnego panelu słonecznego na froncie kasety. Akumulator w kasecie jest dobrze zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi i wiatrem, co zapewnia długą żywotność, a panel słoneczny do pracy potrzebuje tylko światła dziennego. Wymagając do działania wyłącznie energii słonecznej, Zipner Solar jest idealnym wyborem dla lokalizacji z ograniczonym dostępem do przyłączy elektrycznych. Produkt może być używany natychmiast po złożeniu i stanowi zrównoważone rozwiązanie pozwalające osiągnąć efektywność energetyczną i zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł zasilania.

Dostawa zasilanego energią słoneczną ekranu Zipner Solar od Nerli do Pilestredet 77-79 nadaje dodatkowy wymiar temu już imponującemu projektowi. Łącząc nowoczesną architekturę, kontekst historyczny i zrównoważoną technologię, Pilestredet 77-79 przyczynia się do stworzenia tętniącego życiem i przyjaznego dla środowiska miejsca mieszkalnego w Fagerborg w Oslo.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Logowanie

Nigdy wcześniej nie było tak niskiej ceny!